Altseason i 30 tys. dolarów w zasięgu wzroku: 5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoinu na koniec 2020 r.

Boże Narodzenie pełne wiwatu dla hodlerów wznosi się ponad 28.000 dolarów, wśród ostrzeżeń, że Bitcoin jest już w krzyżówkach regulatorów na 2021 rok.

Bitcoin (BTC) miał tydzień, jak żaden inny, osiągając rekordowy poziom 28 400 dolarów i pozostając blisko szczytu – co dalej.

Kiedy rynki wracają do strawienia dzikiego Bożego Narodzenia, Cointelegraph przedstawia pięć czynników, które mają pomóc w kierunku cen Bitcoinów w tym tygodniu.
Gwałtowny wzrost cen złota jako Trąbki pobudzają byka

Rynki uniknęły koszmaru w tym tygodniu po tym, jak prezydent USA Donald Trump zgodził się podpisać ustawę Kongresu w sprawie bodźców koronaawirusowych o wartości 900 miliardów dolarów.

Ustawiony na dodanie dużej kwoty długu do istniejącej góry Rezerwy Federalnej, pakiet zawiera różne korzyści dla firm, ale przestaje dostarczać Amerykanom tego samego poziomu bezpośredniego wsparcia finansowego w marcu.

Trump powiedział, że niska kwota płatności bezpośrednich drugiego bodźca – 600 dolarów w stosunku do 1200 dolarów ostatnim razem – oznaczało, że nie mógł się na to zgodzić, ale potem zmienił zdanie.

Rynki rozpoczęły więc nowy tydzień z pozytywną wiadomością, z niewielkimi zyskami widzianymi na kontraktach terminowych S&P 500 przed otwarciem Wall St.

W tym samym czasie, złoto wróciło w dobrym stylu, a dane pokazują, że metal szlachetny jest teraz na dobrej drodze do osiągnięcia największego rocznego zysku od dekady.

Na koniec listopada, XAU/USD wzrósł o 111$ lub 6,25%.

„Gdy prezydent @realDonaldTrump zawetował tylko dziewięć rachunków, najmniejszą liczbę od czasów Warrena Hardinga, który służył tylko dwa lata, w latach 1921-1923“, złoty pluskwa i niesławny Bitcoin naysayer Peter Schiff tweetował, gdy ustawa została podpisana.

„Nie od kiedy Chester Arthur (1881-1885) ma prezydenta, który służył przez całą kadencję, zawetował mniej rachunków“. Nie można osuszyć bagna, czyniąc je głębszymi.“

Przepisy nadchodzące dla głównego nurtu Bitcoin

Po uderzyć świeży ton z szerszej publiczności w Boże Narodzenie z biegów do nowych wszech czasów wysokich, Bitcoin może wkrótce będzie musiał zmierzyć się z muzyką z zakładu, źródła ostrzegają.

Uderzając 28.400 dolarów i ograniczając miesięczne zyski do 55%, Bitcoin jest teraz mocno na radarze regulatorów, jak jego atrakcyjność głównego nurtu wzrasta. Nawet dla jego zwolenników, następny rok może okazać się trudnym czasem.

Wraz z odejściem sekretarza skarbu, Stevena Mnuchina, który zostawił swój ślad, próbując wymusić nowe prawa na portfelach pozaszpitalnych, jego następczyni, Janet Yellen, może być ledwie lepsza, jak mówią.

„Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że mieliśmy do czynienia z wyzwaniami z Dems – wolą więcej regulacji, więcej nadzoru“, powiedział Bloomberg w niedzielę Meltem Demirors, dyrektor ds. strategii w Digital-asset manager CoinShares.

„Trochę się martwię o kierunek, w którym wszystko się rozwija.“

Jak zawsze w Stanach Zjednoczonych, mozaika politycznych wierności oznacza, że każdy atak może być złagodzony przez obecność krypto-przyjacielskich postaci w innych miejscach. Nowy przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Elad Roisman, jest uważany za fana.
Obalenie Bitcoin na 28.400 dolarów „bardzo zdrowy“ – analityk

Koncentrując się na najnowszej akcji na rynku spot Bitcoin, poniedziałek staje się poważnym testem dla byków, biorąc pod uwagę rozmach, jaki widać w weekend.

Po tym jak w niedzielę Bitcoin osiągnął rekordowy poziom 28.400 dolarów, zobaczył wycofanie, którego wielu z nich już się spodziewało.

„#Bitcoin przeszedł bardzo zdrową korektę, bo poszedł całkiem pionowo. Na razie może być tymczasowym topem“, podsumował w mediach społecznościowych analityk Cointelegraph Markets Michaël van de Poppe.

„Co dalej? Konsolidacja, działanie na boki, mniejsza zmienność. Dajemy reszcie rynków miejsce na przyspieszenie. Pary $BTC mają się dobrze.“

Van de Poppe obserwuje potencjał altcoinów do rozpoczęcia reakcji na ostatnie chwały Bitcoina, argumentując, że zaczynają już pojawiać się znaki, że „altseason“ jest za rogiem.

„Po tym jak #Bitcoin skończy bieg (i jest całkiem pionowy), pieniądze popłyną w kierunku dużych czapek. A potem w kierunku mid-caps i small caps,“ kontynuował.

„Altcoinowie nie są martwi, przepływ pieniędzy jest wciąż taki sam.“

Podczas gdy niektórzy popularni altcoinowie walczą z BTC, niektóre z nich nadal przynoszą znaczące zyski w USD, a lider rynku – Ether (ETH) – po raz pierwszy od maja 2018 roku obracał ponad 700 USD. W porównaniu z najniższymi notowaniami w marcu na poziomie 113 dolarów, ETH/USD wzrósł o 530%.

Rekordowa luka w kontraktach terminowych na Bitcoin’y

Bitcoin boryka się z największą „luką“, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynkach kontraktów terminowych w tym tygodniu.

Dane z kontraktów terminowych CME Group pokazują, że w piątek obrót zakończył się na poziomie około 23.825 USD. Poniedziałek rozpoczął się od knota do kropli 26.500 dolarów od poziomu otwarcia, a różnica w rankingu jest największa jak dotąd w ciągu weekendu.

Te tak zwane „luki“ w kontraktach terminowych odnoszą się do pustki między piątkową a poniedziałkową sesją handlową, a cena BTC/USD spot ma zwyczaj wracać do „wypełniania“ ich później.

W ostatnich tygodniach trend ten jednak osłabł, a luki pozostały między 16.900$ a 19.500$, które zostały tylko częściowo wypełnione.